info@iespart.com

|

4 - 06132920053

تامین کننده قطعات صنعتی | کوپلینگ | بیرینگ | قفل کن و پولی
در استان خوزستان

کوپلینگ چیست

کوپلینگ (به انگلیسی: Coupling) وسیله ای است برای اتصال دو شفت به یکدیگر و انتقال قدرت بین آنها ، همچنین کوپلینگ ها اجازه قطع اتصال بین دو شفت را نمی دهند.لازم به ذکر است که در هنگام خرید کوپلینگ باید دقت شود تا کوپلینگ دارای کیفیت مناسبی باشد زیرا در صورت بروز مشکل امکان صدمه به موتور وجود دارد،جهت مشاوره در زمینه خریددد کوپلینگ می توانید با ما تماس بگیرید .


کوپلینگ دنده ای چیست

کوپلینگ دنده ای

ارشاد صنعت
کوپلینگ زنجیری چیست

کوپلینگ زنجیره ای

ارشاد صنعت
کوپلینگ امگا چیست

کوپلینگ امگا

ارشاد صنعت
کوپلینگ  kb چیست

کوپلینگ KB

ارشاد صنعت

انواع کوپلینگ :


کاربرد کوپلینگ :

هدف استفاده از کوپلینگ اتصال دو قطعه دوار به یکدیگر می باشد ، همچنین کوپلینگ ها جهت اهداف مختلفی تولید شده اند که برخی از آنها عبارت است از :

* تصال شفت های دستگاه هایی مانند موتور و ژنراتور که به طور جداگانه ساخته شده اند

* انتقال توان موتور به پمپ

* اتصال بخش درایور

* کنترل بار اضافی

* کاهش انتقال های ناگهانی از یک شفت به دیگری

* جذب شوک و لرزش های ماشین آلات


ارشاد صنعت تامین کننده قطعات صنعتی در استان خوزستان و شهرستان اهواز ، تامین کننده انواع <

ارشاد صنعت عرضه کننده کوپلینگ های RUSTEEL و SIT ایتالیا و KCP کره جنوبی موجود می باشد.همچنین جهت مشاوره تلفنی می توانید با شماره های 09166130087 و 06132920053 تماس حاصل بفرماییدchain coupling


 chain coupling

کوپلینگ زنجیره ای برای انتقال قدرت بین دو شفت استفاده می شود. بطور کلی کوپلینگ زنجیره ای در انتهای موتور یا گیربکس (گیربکس) نصب می شوند و از آن برای اتصال به یک دستگاه برای انتقال قدرت کارآمد استفاده می شود یک کوپلینگ زنجیره ای کامل از دو هاب که یک کوپلینگ است که شبیه به یک رشته زنجیره غلتکی دوتایی و یک پوشش است کوپلینگ‌های زنجیری ،گشتاور بالایی را تحمل می‌کنند

DISC FLEXIBLE COUPLING


 DISC FLEXIBLE COUPLING

کوپلینگ های انعطاف پذیردیسکی با استحکام پیچشی و قابلیت اطمینان عالی به صورت فراوان در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی مطابق با استانداردهای API 610 و API 671 مورد استفاده قرار میگیرند. جنس قطعات معمولا از فولاد و فلز بوده و مناسب استفاده در محیط های با دمای بالا می باشد. از ویژگی های این نوع کوپلینگ فرسایش بسیار کم قطعات و عدم نیاز به روانکاری و تعمیر و نگهداری بوده و استفاده از فولاد ضد زنگ جهت کاربرد در شرایط محیطی بسیار خورنده متداول می باشد، همچنین تعویض قطعات فرسایشی و یدکی آن بسیار آسان می باشد. به منظور کاهش وزن و ممان اینرسی، برای ساخت شفت واسطه کوپلینگ های انعطاف پذیردیسکی جهت طول های بلند از جنس کربن فایبر استفاده می شود. استحکام بسیار بالای کربن فایبر در مقایسه با وزنی که دارا می باشد و همچنین امکان استفاده در سرعت های زیاد از ویژگی های آن می باشد. از ویژگیهای مهم دیگر آن عدم نیاز به نگهداری، روانکاری و مقاومت بسیار بالا در مقابل خوردگی جهت استفاده در شرایط محیطی بسیار خورنده می باشد که در این صورت استفاده از فولاد ضد زنگ جهت ساخت هاب ها استفاده می شود. ویژگی های کوپلینگ انعطاف پذیر دیسکی کوپلینگ انعطاف پذیر دیسکی با استحکام پیچشی و قابلیت اطمینان عالی جنس قطعات از فولاد و فلز مناسب جهت استفاده در محیط هایی با دمای بالا فرسایش بسیارکم قطعات و عدم نیاز به روانکاری و تعمیرات و نگهداری استفاده از فولاد ضد زنگ جهت کاربرد در شرایط محیطی بسیار خورنده تعویض آسان قطعات فرسایشی ویژگی های کوپلینگ انعطاف پذیر دیسکی با رابط کامپوزیت شفت واسط کربن فایبر با وزن و ممان اینرسی کم استحکام بسیار بالای کربن فایبر در مقایسه با وزن کوپلینگ امکان استفاده در سرعت های زیاد و قابل استفاده برای طول های بلند امکان استفاده از فولاد ضد زنگ در هاب ها کاربرد در شرایط محیطی بسیار خورنده مزیت های ویژه: • مشاوره مهندسی و انتخاب محصول (انجام محاسبات مهندسی)، • پشتیبانی و خدمات پس از فروش، • تضمین کیفیت و اصل بودن کالا، • کوتاه ترین زمان تحویل، • آموزش محاسبات و انتخاب محصول، • آموزش نحوه نصب و نگهداری و تعمیرات،

GEAR COUPLING


 GEAR COUPLING

کوپلینگ های دنده ای معمولا برای بازه بسیار وسیع از توان، گشتاور و دمای کار مورد استفاده قرار می گیرد. کوپلینگ های دنده ای مثل سایر کوپلینگ‌ها توان تحمل ناهمراستایی دورانی، زاویه ای و محوری را دارا می باشد

HRC COUPLING


 HRC COUPLING

کوپلینگ های HRC از دو نیمه چدن متصل شده به شفت ها با استفاده از بوته های توپی (H Flange) یا کوپلینگ های صورت (F Flange) تشکیل شده است. بین این دو نیمه "عنکبوت" لاستیکی وجود دارد که به عنوان کمک فنر کمک می کند. کوپلینگ های HRC امکان استفاده موازی محدود (0.5 میلی متر) و سوء استفاده از محور (1.5 میلی متر) را فراهم می آورد.

KB COUPLING


 KB COUPLING

کوپلینگ های‌ KB در حالت استاندارد از ضربه گیرهای انعطاف پذیر از جنس لاستیک تهیه می‌شوند. البته جنس بدنه کوپلینگ‌ KB از چدن خاکستری می باشد و از آنها برای انواع پمپ ها استفاده می‌شود. کوپلینگ‌های (KB) دارای سایز های مختلفی بوده که می‌توان از آنها برای انتقال گشتاور تا ۲۸۰۰ نیوتن بر متر استفاده نمود.

PT JAW FLEX COUPLING


 PT JAW FLEX COUPLING

PT JAW FLEX COUPLING

REX OMEGA COUPLING


 REX OMEGA COUPLING

کوپلینگ های امگا از انواع کوپلینگ های انعطاف پذیر هستند و برای مواردی که میزان ناهمراستائی موجود بالا است استفاده می شوند. ویژگی که کوپلینگ های امگا را از سایر کوپلینگ ها در این زمینه متمایز می کند نصب آسان و تعویض آن می باشد و زمانی که تجهیزات سنگین باشند و نشود آنها را جابجا نمود کوپلینگ های امگا می تواند انتخاب مناسبی باشند.

ROTEX COUPLING


 ROTEX COUPLING

کوپلینگ های لاستیکی نیز همانند سایر کوپلینگ ها دو قطعه دوار را بهم متصل می نماید و البته در کوپلینگ های لاستیکی این امکان فراهم می شود که انحرافاتی به وجود آید.از کوپلینگ های لاستیکی در اتصالات موتور و ژنراتور می توان استفاده کرد و از مزیای آن می توان به محافظت از بار اضافه کاهش انتقال های ناگهانی از یک شفت به دیگری را نام برد.

RUBBER FLEXIBLE COUPLING


 RUBBER FLEXIBLE COUPLING

RUBBER FLEXIBLE COUPLING

SURE FLEX COUPLING


 SURE FLEX COUPLING

SURE FLEX COUPLING

TAPER GRID COUPLING


 TAPER GRID COUPLING

TAPER GRID COUPLING

UNIVERSAL JOINT


 UNIVERSAL JOINT

UNIVERSAL JOINT

WIRE DRUM COUPLING


 WIRE DRUM COUPLING

WIRE DRUM COUPLING